Yaşasın Kalbim!

Kalbimiz; ruhumuzun kapısı…
Bedenimizin yaşam merkezi…
Dinlenmeksizin 7/24, her an çalışıyor. Bedenimizin her hücresine o bakıyor adeta. Bir anne gibi, sevgiyle…

Tüm bedenimiz gibi o da konuşur bizimle.
Varolan her şey gibi o da görülmek, duyulmak ister. Ona iyi bakmamızı ister. Sevgi ister…

Biriktirdiği onca hüzne, kırgınlığa rağmen yaşamdan yanadır kalp, elinden geleni yapmaya devam eder. Bize inanmaya devam eder.

Sevgiyle parlar kalp. Kalbinize iyi gelen şey tüm varlığınıza, hayatınıza iyi gelir. Işığınız her yere yayılır. Ona iyi gelenleri seçin. Kalbinizi yumuşatanları, sarmalayanları, kalbinizi duyanları… Çünkü hayat duygularla yürür, duygularla yaratılır. Kalbin rezonansı beyinden binlerce kat güçlüdür. Hissettikleriniz ne ise hayatınız o olur.

Kalbi açmak kimine göre kahramanlık sayılır. Halbuki gerçek güç; aşkı, sevgiyi, duyguları, hisleri, sezgileri ya da kırgınlıkları görmezden gelmek değil; bunların farkında olmak ve kalbini açabilmek başkalarına! “Seviyorum” diyebilmek… Gönlündeki isteği de, hayalkırıklığını da, kırgınlığı da dile getirebilmek… Dile gelince duygular, bazen bir cümle merhem olur o yaraya; bir dost elinden şifa bulur kalp. Bazen bir sarılışla… “Yanındayım, yalnız değilsin” diyen bir sesle… Kimi zaman da bir şarkıyla…

Yalnız değil hiçbir kalp, Sonsuz Yaradan’ın ışığıyla parlamak için burada. Ve çok seviliyorsun insan. Bilmeye, hissetmeye aç kalbini. Bil ki; bir yerlerde arayanın, bekleyenin var, en yalnız hissettiğin anda bile… Bir olmaya, biz olmaya geldik Dünya’ya. Önce kendini anla, kalbini dinle ki; diğer kalpler de açılsın sana… Ve açık bir kalple, sevgi vererek yaşa. Bil ki; kalbinle verdiğin ne varsa çoğalarak geri döner. Bil ki; kim olursan ol “sevgi” doğum hakkındır, onu almaya izin ver.

Sonsuz ışık ve sevgiyle…
Aslı Güngör
Kasım 2018